W zależności od potrzeb danej osoby/osób udzielam wsparcia w formie: konsultacji psychologicznych, psychoterapii lub interwencji kryzysowej.
W gabinecie pracuję z młodzieżą, rodzinami oraz osobami dorosłymi.
W trakcie spotkania stwarzam warunki akceptacji oraz szacunku wobec emocji, treści i postaw życiowych reprezentowanych przez pacjentów.
Istnieje możliwość odbywania sesji w gabinecie lub poprzez Skype.

Konsultacje psychologiczne
Konsultacje psychologiczne to jedno lub kilka spotkań. Spotkania konsultacyjne są ukierunkowane na poznanie zagadnień, z którymi przychodzi klient oraz ustalenie dalszego postępowania zgodnie z ustalonymi celami. Konsultacje psychologiczne pomagają dookreślić i zrozumieć przeżywane trudności, mogą być źródłem odkrycia rozwiązań i dokonania zmian w codziennym funkcjonowaniu. Konsultacje psychologiczne nie są psychoterapią.
W wyniku konsultacji może się też okazać, że potrzebny jest inny specjalista, np. endokrynolog, psychiatra; czy odmienna forma pracy np. psychoterapia, grupa wsparcia. Jeśli zachodzi taka potrzeba informuję o tym klienta.
Psychoterapia
Psychoterapia indywidualna to rozmowa i praca nad wybranymi przez pacjenta tematami. Psychoterapia to proces podobny do podróży. Ja jako terapeutka jestem towarzyszem podróży, którą odbywa pacjent. Celem terapii jest uzyskanie wglądu i zrozumienie źródła problemu/trudności.
Psychoterapia:
- umożliwia odkryć indywidualne zasoby, by żyć bardziej świadomie w oparciu o własny potencjał;
- zapewnia przestrzeń, w której można się zatrzymać, przyjrzeć sobie i napotykanym trudnościom;
- umożliwia uświadomienie sobie własnych przekonań i znaczeń, jakie każdy człowiek w sposób unikatowy nadaje ludziom, emocjom, rzeczom i doświadczanym sytuacjom;
- pomaga pełniej zrozumieć zachowania swoje i innych, a tym samym tworzyć bardziej satysfakcjonujące relacje i związki;
- stwarza szansę na przyjrzenie się własnej historii, a także umożliwia odkrywanie i tworzenie siebie na nowo;
- to przestrzeń przyjazna refleksji nad życiem oraz tym kim się jest bądź chce być;
- pomaga lepiej poruszać się w świecie własnych i cudzych emocji;
- pomaga nabrać większej świadomości swojego ciała i uszanować jego rolę w procesach zmian, przeżyć i sposobu myślenia;
- to przyjazna przestrzeń do poszukiwania sposobów radzenia sobie z problemami oraz budowania poczucia spełnienia i zadowolenia z życia.
Przed terapią indywidualną odbywają się 3-4 spotkania mające charakter konsultacyjny celem poznanie się pacjenta i terapeuty, a także wstępnego ustalenie obszarów, które warto włączyć do pracy terapeutycznej. Jeśli zapadnie decyzja o kontynuowaniu współpracy, kolejne spotkania odbywają się zwykle raz w tygodni i trwają 50 minut. Formę, szczegółowe zasady i okres trwania terapii ustalam indywidualnie wraz z pacjentem w zależności w jakim kierunku chce podążać.
Terapia rodzin polega na pracy z osobami tworzącymi rodzinę. Spotkania terapeutyczne służą, m.in. lepszemu rozpoznaniu źródeł trudności w rodzinie, takich jak rozwiązywanie konfliktów, ustalanie czytelnych granic, kłopotów w komunikowaniu uczuć. Praca terapeutyczna z cała rodzina wynika z założenia, iż rodzina tworzy pewien system, w którym poszczególni członkowie pozostają ze sobą we wzajemnych relacjach i wzajemnie na siebie oddziałują. Problemy u jednego z domowników wpływają na cały system rodzinny, ale i system rodzinny wpływa na powstawanie zaburzenia.
Formę, szczegółowe zasady i okres trwania terapii rodzinnej ustalam indywidualnie w trakcie zgłoszenia lub w efekcie konsultacji psychologicznej.
Interwencja kryzysowa
Kryzys to nagłe i nieoczekiwane wydarzenie w życiu, np. problemy zawodowe, trudności w rodzinie / parze, ciężka choroba, wypadek, śmierć.
Interwencja kryzysowa to działanie doraźne i krótkoterminowe, które koncentruje się na aktualnych, nagłych i nieoczekiwanych wydarzeniach życiowych pacjenta/ów.
Celem interwencji kryzysowej jest:
- uzyskanie natychmiastowego wsparcia psychologicznego;
- obniżenie nasilenia objawów, głównie lęku, niepokoju, ostrych myśli samobójczych;
- przywrócenie podstawowego poczucia bezpieczeństwa;
- odzyskanie umiejętności radzenia sobie.
Czas trwania, zakres i miejsce interwencji zależą od rodzaju doświadczanego kryzysu.
Działania interwencyjne mogą odbywać się w gabinecie, miejscu gdzie przebywa pacjent bądź w formie rozmowy przez Skype.
Chcesz poznać
swoje zasoby i wzmocnić poczucie własnej wartości
Chcesz lepiej rozumieć
siebie i innych ludzi
Jesteś
w sytuacji kryzysowej
Przeżywasz nadmierny stres
w codziennym życiu lub zmagasz się z chorobami psychosomatycznymi m.in. astmą, zespołem drażliwego jelita
Zmagasz się z niepełnosprawnością
bądź chorobą własną lub bliskiej Ci osoby
Zmagasz się z uzależnieniem
od internetu/alkoholu/hazardu/zakupów/seksu/pracy
Doświadczasz
trudnych emocji bądź chcesz je lepiej zrozumieć
Doświadczasz trudności
w związku ze swoją orientacja seksualną
Cierpisz
z powodu lęku/niepokoju/niepewności/napadów agresji
Doświadczasz
przygnębienia/depresji/wahania nastrojów/kłopotów ze snem bądź odżywianie
Odeszła
Odeszła lub zamarła bliska Ci osoba
Chcesz rozwijać
swój potencjał i twórcze możliwości
Przyjmuję osoby zgłaszające się z własnej woli i inicjatywy.
Przy pierwszej wizycie dziecka lub osoby młodej poniżej 18 r. ż. musi być obecny rodzic/opiekun prawny. Dalsza obecność i stopień zaangażowania rodzica/rodziców jest ustalana indywidualnie według potrzeby przed rozpoczęciem terapii lub cyklu konsultacji.
Oferowane usługi są odpłatne zgodnie z cennikiem.
Konsultacje i sesje są płatne zaraz po ich zakończeniu lub według indywidualnych ustaleń. W przypadku spóźnienia płaci się za całą sesję i nie jest ona przedłużana. Jeżeli klient odwoła pierwszą lub kolejną z umówionych sesji później niż 48 godziny przed spotkaniem, jest on zobowiązany do uiszczenia opłaty za terapię/konsultacja tak, jakby się odbyła. W terminie odwołanej sesji można rozmawiać z terapeutą telefonicznie/skype.
Sesje odbywają się zwykle raz w tygodniu,
chyba, że uznam wraz z klientem, że potrzebna jest inna częstotliwość. Na spotkanie/sesję trzeba się wcześniej umówić. Proszę o przychodzenie nie wcześniej niż 5 minut przed planowanym spotkaniem/sesją. W okresie korzystania z terapii u mnie nie można pozostawać w psychoterapii u innego terapeuty.
Zgodnie z kodeksem etycznym zawodu psychologa
jestem zobowiązana do zachowania w tajemnicy wszystkich informacji pochodzących z konsultacji/terapii, a także samego faktu korzystania przez klienta z terapii, wobec osób trzecich, np. rodziny, osób postronnych. Wyjątkiem jest sytuacja zagrożenia życia lub zdrowia pacjenta lub osób trzecich, albo sytuacje określone prawem. Współpracując z innymi specjalistami, np. psychiatrą, udostępnia tylko niezbędne informacje, za wiedzą klienta. W niektórych sesjach psychoterapeutycznych mogą za zgodą klienta towarzyszyć inni psychoterapeuci – asystenci, stażyści, konsultanci.
Korzystam z superwizowania swojej pracy
Służy to lepszej opiece nad klientami i korzystnie wpływa na efektywność i przebieg terapii. Omawiając ją z innymi terapeutami zawsze dbam o anonimowość swoich klientów.
Zawsze można mnie zapytać
o moje wykształcenie, wyszkolenie zawodowe, superwizję, staż pracy i doświadczenie zawodowe, swoją diagnozę i prognozę, metody pracy psychologicznej i terapeutycznej, a także sposób prowadzenia terapii/konsultacji.
Konsultacje psychologiczne |
Terapia indywidualna |
Terapia małżeńska/partnerska |
180 zł
50 min |
180 zł
50 min |
od 250 zł
80 min |
Indywidualne konsultacje / poradnictwo psychologiczne. | Sesje terapii indywidualnej. | Konsultacje/terapia osób będących w związku. W zależności od wskazań prowadzona przez 1 lub 2-óch terapeutów. |
Terapia rodzinna |
Konsultacje wychowawcze |
Interwencje kryzysowe |
od 250 zł
80 min |
180-250 zł
50-80 min |
Koszt ustalany indywidualnie |
Terapia rodzinna w zależności od wskazań prowadzona przez 1 lub 2-óch terapeutów. | Spotkanie konsultacyjne z rodzicami/opiekunami prawnymi, a gdy to potrzebne z całą rodziną. | Spotkania interwencyjne obejmujące osoby w kryzysie. |